Pomoc

Korzystanie z gier

Gry paragrafowe zamieszczone w naszym serwisie polegają na czytaniu fragmentu tekstu, a następnie przejściu do kolejnej strony poprzez kliknięcie w jeden z dostępnych linków. Grę rozpoczyna się bezpośrednio ze strony opisu gry przez kliknięcie w przycisk „rozpocznij grę”. Linki prowadzące do istniejących stron są niebieskie, a do nieistniejących czerwone. Jeśli dana strona została utworzona, ale jeszcze nie zatwierdził jej administrator, link jest fioletowy.

Niektóre strony wykorzystują elementy losowości. Oznacza to, że dostępność linków na stronie zależy od wartości uzyskanej za pomocą wirtualnego rzutu kostką. Jeśli gra zawiera co najmniej jedną stronę tego typu, na liście gier jest ona oznaczona symbolem Kostka do gry.

Gry zamieszczone w naszym serwisie dzielą się na otwarte (oznaczone symbolem Gra otwarta) i zamnkięte (oznaczone symbolem Gra zamknięta). Gry zamknięte to takie, które są już kompletne, tzn. nie zawierają żadnych czerwonych linków, za to posiadają co najmniej po jednej stronie zwycięstwa i porażki. Gry otwarte zawierają jeszcze nierozwinięte wątki, które mogą być rozwijane także przez ciebie!

Jeśli w trakcie gry będziesz miał uwagi do jakiejś strony (np. zauważysz na niej błędy lub stwierdzisz, że narusza regulamin), prosimy o zgłoszenie ich poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza. Formularz ten jest dostępny na każdej ze stron po kliknięciu w link „Zgłoś swoje uwagi”.

Tworzenie nowych stron

Jeśli dana strona jeszcze nie istnieje, można ją utworzyć! Aby przejśc do formularza tworzenia strony należy kliknąć w link opisany „Możesz ją utworzyć!” znajdujący się na stronie, która wyświetli się po kliknięciu w czerwony link.

W formularzu należy wprowadzić treść strony, określić jej typ (czy ma to byś zwykła strona, czy też strona zwycięstwa, porażki lub przejścia do nowego rozdziału) i wprowadzić odnośniki (w przypadku klasycznej strony). Formularz edycji zawiera pewne przydatne narzędzia (wymagają one włączonej obsługi JavaScript). Po wprowadzaniu numeru strony w odnośniku wyświetlają się podpowiedzi, czy do danej strony nie prowadzą już jakieś inne strony. Z kolei naciśnięcie przycisku „Sprawdź cykle” pomaga zweryfikować, czy utworzenie takich odnośników nie spowoduje utworzenia pętli w grze (pętle w grze nie są co prawda zabronione, ale zazwyczaj są niezalecane).

Po utworzeniu strona oczekuje na moderację. Administrator może opublikować stronę albo ją usunąć (kryteria zatwierdzania stron znajdują się w w regulaminie, w dziale „treść”).

Tworzenie nowych gier

Tworzenie nowych gier jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zalogowani użytkownicy mają dostęp do formularza tworzącego nowe gry poprzez link „Utwórz nową grę” znajdujący się w menu. Gra początkowo znajduje się w brudnopisie autora. Wówczas nie jest ona dostępna publicznie, a autor ma możliwość nie tylko tworzenia nowych stron w grze, ale również ich edycji. Gdy gra zdaniem autora jest już gotowa do opublikowania, autor może zgłosić ją klikając link „zgłoś do publikacji” znajdujący się na stronie opisu gry. Po zgłoszeniu gry do decyzja o jej publikacji zależy od administratora, analogicznie do decyzji o publikacji strony.

Do gier znajdujących się w swoim brudnopisie można się dostać przez panel użytkownika. Link do panelu jast widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników, znajduje się on w menu.

Strona wykorzystuje ciasteczka (pliki cookies). Więcej informacji na temat polityki prywatności znajduje się w regulaminie, w dziale „polityka prywatności”.